Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pedikura

             

Pedikúra se zabývá péčí o chodidla. Věnuje se problémům, prevenci a péči o dolní končetiny, především chodidla. Provádí ošetření kůže na nohou, nehtů a nehtové kůžičky.

Nohy představují obdivuhodnou soustavu kostí, vazů, svalů, šlach a nervů, které mají za úkol nést váhu našeho těla a umožňují nám plynule se pohybovat a udržovat rovnováhu. Dalším úkolem nohou je absorbovat otřesy během chůze nebo běhu. Moderní styl života klade na naše nohy ještě větší nároky v podobě tvrdých asfaltových povrchů, nedostatečného cvičení, stále se zvyšujícího pracovního stresu a špatně navržené módní obuvi. K tomu se připojuje přirozené opotřebení věkem, zranění a nemoci. Právě proto bychom měli dávat větší pozornost svým nohám a důkladně se o ně pečovat doma a v pedikérských salonech.

                                   

Suchá pedikúra

Suchá pedikúra – hit nového tisíciletí. Suchá pedikúra bývá svými příznivci vychvalována zejména proto, že při ní nedochází k manipulaci se skalpelem a je tudíž bezpečnější.

Přístrojová pedikúra, suchá přístrojová pedikúra nebo mediciální přístrojová pedikúra je odborné ošetření nohou, které se na rozdíl od mokré - klasické pedikúry odstraňuje nasucho bez skalpelu a namáčení ve vodní lázni. Toto ošetření je bezkrevné a bezbolestné a bez dalšího rizika přenosu infekčních chorob a mykoz. Velice rychle se dají odstraňovat kuří oka, otlaky, mozoly, vybrušovat zarůstající nehty a další potíže. Je též vhodné jako ošetření pro diabetiky, psoriatiky, lidí trpících nedokrevností cév dolních končetin. Pro ošetření se používá speciální vysokoobrátkové přístroje s frézami. Tento způsob pedikúry, pokud je prováděn Suchá pedikúra je vždy náročnější, a proto bývá většinou dražší než klasická pedikúra. První a nepravidelné návštěvy jsou časově náročnější a pracnější než návštěvy pravidelné. Suchou pedikúru můžeme vždy doplnit o parafínový zábal a také o masáže nohou.proškoleným personálem je maximálně šetrný, velmi účinný a vhodný pro rizikové skupiny p

Suchá pedikúra je určena pro všechny věkové kategorie a to bez výjimky pohlaví. Je určena opulace. Pedikúra prováděná profesionálními přístroji je pečlivější, šetrnější a při řešení zarůstajících nehtů prakticky nenahraditelná. především pro lidi se sníženou citlivostí dolních končetin a pro lidi, u kterých je větší riziko poranění kůže.

             

Mokrá pedikúra

Klasická mokrá pedikúra je metoda používaná již desítky let. Celá procedura začíná koupelí nohou v lázni se změkčujícími přísadami. Koupel trvá deset až dvacet minut a během této doby dojde ke změkčení otlaků a mozolů a uvolnění nečistot z nehtových lůžek. Poté pedikérka nohy důkladně osuší a začne s odstraňováním přebytečné kůže a otlaků. Při mokré pedikúře používá k tomuto účelu ostrou žiletku či skalpel, s pomocí kterého opatrně odstraní změkčené kožní přebytky. následuje úprava nehtů - zastřižení, opilování, změkčení kůžiček a případné zdobení lakem. Obvykle tato procedura trvá necelou hodinu času